Koolitus "Inimese meeled - kuidas need töötavad ja mismoodi neid lastega uurida"

Meil on hea meel teada anda, et Huvitava Bioloogia Kool korraldab lasteaedade õpetajatele koolituse “Inimese meeled - kuidas need töötavad ja mismoodi neid lastega uurida?”.

Koolitusel antakse ülevaade inimese viie peamise meele toimimise põhimõtetest ning tutvustakse põnevaid viise nende uurimiseks koos lastega. Koolituse põhirõhk on praktilistel tegevustel, mida osalejad saavad oma igapäevatöös koheselt rakendada. Läbi nende tegevuste õpivad lapsed oma meeli paremini tundma ning mõistma ka inimesi, kes selles osas teistest erinevad.

Loe lisaks

Huvitava Bioloogia Kool osaleb Aasta Keskkonnateo konkursil

Alates sellest nädalast kuni 1. jaanuarini saavad kõik huvilised kaasa rääkida Aasta Keskkonnateo ja Aasta Keskkonnasõbraliku Ettevõtte valimisel. Aasta Keskkonnateole kandideerib 22 kandidaadi seas ka Huvitava Bioloogia Kool, mille tänavuseks teoks on olnud lasteaialastele suunatud loodushariduslikud algatused. Kogu aasta jooksul osales meie loodushariduslikes tegevustes üle 170 lasteaiarühma ligi 3000 lapsega. Oma lemmiku poolt saab hääletada keskkonnatunnustuste veebilehel: https://www.keskkonnategu.ee/kandidaadid .


Loe lisaks

Linnu-piparkookide valmistamise juhend


Vajalikud materjalid ja vahendid:

    • rasv (võib olla nii taimne kui ka loomne)

    • seemnesegu lindudele
     Võid seemnesegu osta poest või ise valmistada. Viimasel juhul vali segusse oma soovi järgi erinevaid seemneid, pähkleid ja kuivatatud puuvilju.

     NB! Vältige kindlasti toitu, millele on lisatud soola või muid maitseaineid!

       • piparkoogivormid
        Ilusaima tulemuse saavutamiseks soovitame eelistada lihtsama kujuga vorme.

       • pael (lai või kare pael haakub paremini seguga ning kook püsib seetõttu kindlamalt paela otsas)

       • kauss

       • pott

       • küpsetuspaber


       Loe lisaks

       Huvitava Bioloogia Kool on sai teaduse populariseerimise auhinna

       Tartus, Dorpati konverentsikeskuses toimunud teaduskommunikatsiooni konverentsil „Teadus sotsiaalmeedias – meelelahutuse ja müra vahel?” anti üle 2018. aasta Eesti teaduse populariseerimise riiklikud auhinnad.  II preemia tegevuste ja tegevuste sarjade kategoorias pälvis keskkonnaharidusega tegelev organisatsioon Huvitava Bioloogia Kool projektiga looduskeskkonna-alased katsed lasteaedades.  

       Loe lisaks

       Riigihange loodushariduslike multikate loomiseks

       Huvitava Bioloogia Kool kuulutas teisipäeval, 23. oktoobril välja lihthanke keskkonnahariduslike animatsiooniklippide tehniliseks ja kunstiliseks teostuseks. Hanke eesmärgiks on luua käesoleva aasta alguses valminud loodushariduslike multika sarja "Miks? Miks? Miks?" neli uut osa. Nimetatud sari aitab eelkooliealistele ja algklasside õpilastele paremini selgitada erinevaid looduses asetleidvaid nähtuseid. 
       Loe lisaks

       Arhiiv