Kommenteeri

Huvitava Bioloogia Kool on sai teaduse populariseerimise auhinna

Tartus, Dorpati konverentsikeskuses toimunud teaduskommunikatsiooni konverentsil „Teadus sotsiaalmeedias – meelelahutuse ja müra vahel?” anti üle 2018. aasta Eesti teaduse populariseerimise riiklikud auhinnad.  II preemia tegevuste ja tegevuste sarjade kategoorias pälvis keskkonnaharidusega tegelev organisatsioon Huvitava Bioloogia Kool projektiga looduskeskkonna-alased katsed lasteaedades.  

Tunnustuse toonud projekti eestvedajaks oli Helen Pikkat, kes koostas ka juhendmaterjalid lasteaiaõpetajatele ning töölehed lastele erinevate katsete läbiviimiseks ja nende tulemuste jälgimiseks ning selgitamiseks lastele. Kuni detsembrikuuni toimuvates katsetes on tänaseks osalenud pea 150 lasteaiarühma. Projekti elluviimist rahastas Hasartmängumaksu Nõukogu.

Eesti teaduse populariseerimise auhinda antakse välja alates 2006. aastast. Auhinda rahastab Haridus- ja Teadusministeerium ning seda annavad koostöös välja Eesti Teaduste Akadeemia ja Eesti Teadusagentuur.

Eesti teaduse populariseerimise auhinna eesmärgiks on tunnustada Eestis teaduse populariseerimisega tegelevaid inimesi ja tõmmata suuremat tähelepanu ning anda hoogu teadust ja tehnoloogiat avalikkusele tutvustavatele tegevustele.


Lisa kommentaar

Email again: