Kommenteeri

Värvulistel oli kehv pesitsusaasta

Kabli linnujaamas lõppes 31. oktoobril järjekordne lindude rõngastushooaeg. 
Lindude rõngastamine toimub Kablis igal sügisel alatest 1969. aastast. Rõngastamise eesmärgiks on saada teavet lindude rände, eluea ja arvukuse muutuste kohta. Ligi 50-aastase ajalooga linnujaama tegevust koordineerivad Keskkonnaagentuuri spetsialistid. 

See sügis kuulub rõngastatud lindude arvu poolest viie kõige kehvema püügihooaja hulka. Kokku püüti ja rõngastati sel sügisel Kablis kõigest 4500 lindu. Seda on ligi kolm korda vähem kui möödunud aastal. 

Kuigi lindude püügiedukust mõjutab väga oluliselt ka ilm, siis tänavuste väikeste rõngastusnumbrite taga peitub ka paljude värvuliste madal pesitsusedukus. 

Nii jäid näiteks sini-ja rasvatihasel tänavu rõngastusnumbrid mullusega võrreldes enam kui kaks korda väiksemaks. Ainsaks möödunud aastast oluliselt arvukamalt püütud linnuks oli urvalind, kellel esines tänavu oktoobris küllaltki arvukas invasioon. Kablis rõngastati kokku üle 700 urvalinnu. Soodsaks kujunes püügiaasta ka roohabekale, keda rõngastati ühtekokku 50 lindu. Nende roostikes elavate värvuliste arvukus on hetkel kõrge tänu viimaste aastate pehmetele talvedele, mis on vähendanud lindude looduslikku suremust.

Lisa kommentaar

Email again: