Lasteaiaõpetajate koolitused veebruaris ja märtsis

Anname rõõmuga teada, et alanud on registreerumine Huvitava Bioloogia Kooli koolitustele, mis toimuvad veebruaris-märtsis 2023.
Lisaks varasematele koolitustele („Inimese meeled“ ja „Katsete läbiviimine lasteaias“) lisandub nüüd ka täiesti uus koolitus „Tähelepanust ja mälust lasteaiaõpetajatele“.  
Oma uuel koolitusel tutvustame tähelepanu ja mälu toimemehhanisme, mida lasteaiaõpetajatel oleks kasulik oma töös teada. Teoreetilist osa täiendame praktiliste näidete ja tegevustega. Jagame praktilisi nippe tähelepanu ja mälu toetamiseks ning arendamiseks.
Räägime ka sellest, mida võiksid lasteaialapsed ise enda tähelepanu ja mälu kohta teada ning milliseid tegevusi rühmas nende funktsioonidega tutvumiseks teha. Koolitajaks on Helen Pikkat.
Loe lisaks

Koolitus "Õuetegevused lasteaias"

Ootame lasteaiaõpetajaid osalema Huvitava Bioloogia Kooli praktilise suunitlusega koolitusele - “Õuetegevused lasteaias".
Õuekeskkond pakub piiramatul arvul võimalusi lasteaiaelu rikastamiseks. Koolitusel tutvustamegi lasteaialastele sobivaid tegevusi nii looduse uurimiseks kui ka looduslike materjalide kasutamiseks erinevates loovtegevustes. Näiteks katsetame erinevaid võimalusi taimedega värvimiseks ja jagame ideid loodusnähtustega tutvumiseks. Anname kasulikke näpunäiteid tegevuste edukaks läbiviimiseks ning nagu alati saavad osalejad ka omal käel erinevaid tegevusi läbi proovida.
Koolitaja Helen Pikkat viib Huvitava Bioloogia Koolis läbi erinevaid loodushariduslikke projekte ja koolitusi. Tema sooviks on inspireerida nii lapsi kui ka täiskasvanuid meid ümbritsevat maailma jätkuva põnevusega avastama.

Kevadised koolitused toimuvad Tallinnas ja Tartus, lasteaedade väliõppeklassides.

Tallinnas, Veerise lasteaia õuealal
- 16.05.22, kell 12:30-16:30
- 23.05.22, kell 12:30-16:30

Tartus, Rõõmumaa lasteaia Rõõmupesa maja õuealal
- 18.05.22, kell 12:00-16:00
- 20.05.22, kell 12:00-16:00

Vali endale sobiv aeg ja koht ning pane end kirja, sest kohtade arv on piiratud!

Registreerumine: https://docs.google.com/forms/d/15lkJth5kYRsZYifZFN2yaOuAdsmAlFS5emzPqUPGCPo

Koolituse hind on 65 eurot.
Hind sisaldab väljaprinditud koolitusmaterjale, praktilisteks tegevusteks vajalikke vahendeid, jooke ja suupisteid.
Arved väljastame nädal enne koolituse toimumist.
Juhul kui soovite koolitust tellida enda kollektiivile andke meile palun teada.

Täpsem info ja küsimused koolituse kohta: helen@huvitavbioloogia.ee


Loe lisaks

Linnuõppe ja rõngastuslaager koolinoortele

Veel enne uue kooliaasta algust korraldame hariva ja põneva linnuõppelaagri 14-17 aastastele koolinoortele. Laager toimub 15.-18. augustil 2022 Läänemaal Matsalu rahvuspargis asuvas Puise külas. Laagris tegeleme lindude vaatlemise ja määramisega. Eriti põnevaks osaks saab olema, aga varahommikune lindude rõngastamine. Selleks seame laagrikohas üles loorvõrgud.  
Loe lisaks

Herilase moodi ohutud putukad

Viimasel paaril nädalal on meile mitmed inimesed saatnud pilte putukastest, kes esmapilgul herilast meenutavad. Tutvustame neid põnevaid putukaid nüüd pisut lähemalt kõigile.

Kõnealused putukad on sirelased. Tegu on väga liigirohke kahetiivaliste sugukonnaga. Maailmas on teada koguni 6000 liiki sirelasi. Eestis võib kohata umbes 300 liigi esindajaid. Suur osa neist meenutavad oma välimuselt herilasi, aga on ka näiteks mesilastega sarnanevaid liike.

Loe lisaks

Loodust tutvustavad e-loengud lasteaedadele


Huvitava Bioloogia Kool pakub nüüd võimalust tellida oma lasteaiale virtuaalseid loodusõppeloenguid. See on suurepärane võimalus rikastada õppetegevust praegusel ajal, mil juhendajate kutsumine lasteaeda on seotud terviseriskiga.
Loe lisaks

Arhiiv