Ornitoloog Margus Ellermaa - linnukaitses on oluline igaühe panus

Huvitava Bioloogia Kool intervjueeris Margus Ellermaad, kes on seotud paljude linnukaitseliste algatustega nii Eestis kui Soomes. Jututeemaks oli meie linnustiku olukord ja peamised murekohad. Ellermaa sõnul on kogu Euroopa linnustik kõige enam mõjutatud põllumajandusest. Kuna loodus on järjest suureneva surve all, siis muutub tema hinnangul üha olulisemaks ka iga inimese roll looduse hoidmisel.

Loe lisaks

Entomoloog Mati Martin - hobifotograafid aitavad leida haruldasi kiililiike.

Alustame oma kodulehel aastalõpuintervjuude sarjaga, kus vestleme Eesti looduse tunnustatud ekspertidega. Esimeses usutluses räägime entomoloogi ja Eesti parima kiilieksperdi Mati Martiniga. Juttu tuleb nii tänavu Eestist esmakordselt leitud paju-lõunakõrsikust kui ka neist kiilidest, kelle lisandumist meie kiilifaunasse võiks lähiaastatel veel oodata. 
Loe lisaks

Möödunud nädalavahetusel leiti Põõsaspea neemelt Eestile kaks uut linnuliiki

Uue linnuliigi leidmine Eestile tekitab alati suurt elevust. Need leiud on üldjuhul haruldased eksikülalised, kes võivad olla sattunud oma tavapäraselt levikualalt sadade või koguni tuhandete kilomeetrite kaugusele. Seda erakordsem on sündmus, et ühest ja samast kohast leitakse vaid ühepäevase vahega Eesti jaoks koguni kaks uut linnuliiki. Nii juhtus möödunud nädalalõpul Läänemaal Põõsaspea neemel kui reedel jäädvustati seal pildile põhja-tormilind, laupäeval aga ameerika vihitaja. Tavaliselt leitakse Eestile 2 uut linnuliiki terve aasta jooksul. 
Loe lisaks

Ilmus raamat "Kuidas saada linnuvaatlejaks?"

Ilmunud on uus kodumaine linnuraamat "Kuidas saada linnuvaatlejaks", mille autoriks on tuntud ornitoloog Tarvo Valker. See on põhjalikuim lindude iseseisvale leidmisele ja märkamisele keskenduv eestikeelne linnuraamat. Raamatust "Kuidas saada linnuvaatlejaks" saavad uusi ja kasulikke teadmisi nii linnuvaatlusega alles algust tegevad kui ka juba aastaid linde vaadeldnud huvilised.
Loe lisaks

Sügisene linnulaager täiskasvanutele

Huvitava Bioloogia Kool korraldab oktoobris täiskasvanutele mõeldud linnulaagri "Lindude sügisränne ja selle jälgimine", mis toimub 9.-11. oktoobril Läänemaal Matsalu rahvuspargis asuvas Puise ninas.  NB! Kõik kohad on täitunud! 
Loe lisaks

Arhiiv