Herilase moodi ohutud putukad

Viimasel paaril nädalal on meile mitmed inimesed saatnud pilte putukastest, kes esmapilgul herilast meenutavad. Tutvustame neid põnevaid putukaid nüüd pisut lähemalt kõigile.

Kõnealused putukad on sirelased. Tegu on väga liigirohke kahetiivaliste sugukonnaga. Maailmas on teada koguni 6000 liiki sirelasi. Eestis võib kohata umbes 300 liigi esindajaid. Suur osa neist meenutavad oma välimuselt herilasi, aga on ka näiteks mesilastega sarnanevaid liike.

Loe lisaks

Loodust tutvustavad e-loengud lasteaedadele


Huvitava Bioloogia Kool pakub nüüd võimalust tellida oma lasteaiale virtuaalseid loodusõppeloenguid. See on suurepärane võimalus rikastada õppetegevust praegusel ajal, mil juhendajate kutsumine lasteaeda on seotud terviseriskiga.
Loe lisaks

Linnud, keda talvekuudel otsida

Esimene nädal esimesest talvekuust on märkamatult mööda saanud. Talvekuud ei paku küll meeletut liigirohkust, kuid see ei tähenda kaugeltki seda, et talv lindude vaatlemiseks igav aeg oleks. Mõned linnud tulevad meile just hilissügisel või talve hakul. Tutvustame siinkohal mõningaid talikülalisi, keda lähikuudel meie loodusest otsida tasub. Mõned neist on küll haruldasemad, kuid seda erilisem on nendega kohtumine.

Loe lisaks

Kingiidee. "Kuidas saada linnuvaatlejaks"?

Alates tänasest kuni aasta lõpuni on kõigi meie e-poest tellitud Tarvo Valker´i "Kuidas saada linnuvaatlejaks?" raamatute tarne pakiautomaatidesse üle Eesti tasuta. Raamat maksab meie e-poes jätkuvalt kõigest 20 eurot. 
Loe lisaks

Arhiiv