Koolitus "Looduse tutvustamine lasteaias"

Huvitava Bioloogia Koolil on vahetult enne uut õppeaastat tulekul praktiline koolitus lasteaiaõpetajatele. Koolitus toimub neljapäeval, 24. augustil 2023 kell 10:00-17.00 Tuulingu puhkemajas, Haeska külas Läänemaal. 
Koolitusele ootame lasteaiaõpetajaid üle Eesti. Jagame rohkelt nõuandeid, kuidas lasteaia õuealal loodus ja selle tutvustamisvõimalused mitmekesisemaks muuta. Suur hulk ideid ei vaja rahalisi vahendeid vaid üksnes pealehakkamist. 
Lisaks tutvustame levinumaid linnu-ja putukaliike. Osalejad saavad kaasa iga liigi kohta ka kasulikku infomaterjali - nt. põnevaid fakte, mida lastele rääkida. 
Koolituspäeva viib läbi Tarvo Valker. Tarvo on viinud läbi erinevaid lasteaiaõpetajate koolitusi nii Eestis kui Lätis ning samuti on ta juhendanud erinevaid õuesõppeprogramme. Koolituse hind ühele osalejale on 75 eurot, mis sisaldab ka kohvipause, lõunasööki ja koolitusmaterjale. Registreerimine kuni 30. juuni või vabade kohtade täitumiseni. Registreerumiseks palume täita registreerimisvormLoe lisaks

Koolinoorte linnulaager

Veel enne uue kooliaasta algust korraldame hariva ja põneva linnuõppelaagri 14-17 aastastele koolinoortele. Laager toimub 14.-17. augustil 2023 Läänemaal Matsalu rahvuspargis asuvas Puise külas. Laagris tegeleme lindude vaatlemise ja määramisega. Eriti põnevaks osaks saab olema, aga varahommikune lindude rõngastamine. Selleks seame laagrikohas üles loorvõrgud.  Möödunud aastal toimunud laagris õnnestus meil märgitada 14 liiki. 

Väike-põõsalinnu rõngastamine 2022. aasta koolinoorte linnulaagris. Foto: Tarvo Valker

Laagri hind on 270 eurot, mis sisaldab toitlustust saabumispäeva (15. augusti) õhtusöögist kuni lahkumispäeva (18, augusti) lõunasöögini, 3 ööd majutust kolmekohalises toas Puise külalistemajas (poiste ja tüdrukute toad eraldi) ja laste juhendamist ja õppetegevust kogu laagri vältel. Laagrisse võtame maksimaalselt 12 last, mistõttu tuleks huvilistel laagrikoht võimalikult varakult broneerida. Lisaküsimuste korral või laagrikoha broneerimiseks kirjuta julgesti: tarvo@huvitavbioloogia.eeLoe lisaks

Lasteaiaõpetajate koolitused veebruaris ja märtsis

Anname rõõmuga teada, et alanud on registreerumine Huvitava Bioloogia Kooli koolitustele, mis toimuvad veebruaris-märtsis 2023.
Lisaks varasematele koolitustele („Inimese meeled“ ja „Katsete läbiviimine lasteaias“) lisandub nüüd ka täiesti uus koolitus „Tähelepanust ja mälust lasteaiaõpetajatele“.  
Oma uuel koolitusel tutvustame tähelepanu ja mälu toimemehhanisme, mida lasteaiaõpetajatel oleks kasulik oma töös teada. Teoreetilist osa täiendame praktiliste näidete ja tegevustega. Jagame praktilisi nippe tähelepanu ja mälu toetamiseks ning arendamiseks.
Räägime ka sellest, mida võiksid lasteaialapsed ise enda tähelepanu ja mälu kohta teada ning milliseid tegevusi rühmas nende funktsioonidega tutvumiseks teha. Koolitajaks on Helen Pikkat.
Loe lisaks

Koolitus "Õuetegevused lasteaias"

Ootame lasteaiaõpetajaid osalema Huvitava Bioloogia Kooli praktilise suunitlusega koolitusele - “Õuetegevused lasteaias".
Õuekeskkond pakub piiramatul arvul võimalusi lasteaiaelu rikastamiseks. Koolitusel tutvustamegi lasteaialastele sobivaid tegevusi nii looduse uurimiseks kui ka looduslike materjalide kasutamiseks erinevates loovtegevustes. Näiteks katsetame erinevaid võimalusi taimedega värvimiseks ja jagame ideid loodusnähtustega tutvumiseks. Anname kasulikke näpunäiteid tegevuste edukaks läbiviimiseks ning nagu alati saavad osalejad ka omal käel erinevaid tegevusi läbi proovida.
Koolitaja Helen Pikkat viib Huvitava Bioloogia Koolis läbi erinevaid loodushariduslikke projekte ja koolitusi. Tema sooviks on inspireerida nii lapsi kui ka täiskasvanuid meid ümbritsevat maailma jätkuva põnevusega avastama.

Kevadised koolitused toimuvad Tallinnas ja Tartus, lasteaedade väliõppeklassides.

Tallinnas, Veerise lasteaia õuealal
- 16.05.22, kell 12:30-16:30
- 23.05.22, kell 12:30-16:30

Tartus, Rõõmumaa lasteaia Rõõmupesa maja õuealal
- 18.05.22, kell 12:00-16:00
- 20.05.22, kell 12:00-16:00

Vali endale sobiv aeg ja koht ning pane end kirja, sest kohtade arv on piiratud!

Registreerumine: https://docs.google.com/forms/d/15lkJth5kYRsZYifZFN2yaOuAdsmAlFS5emzPqUPGCPo

Koolituse hind on 65 eurot.
Hind sisaldab väljaprinditud koolitusmaterjale, praktilisteks tegevusteks vajalikke vahendeid, jooke ja suupisteid.
Arved väljastame nädal enne koolituse toimumist.
Juhul kui soovite koolitust tellida enda kollektiivile andke meile palun teada.

Täpsem info ja küsimused koolituse kohta: helen@huvitavbioloogia.ee


Loe lisaks

Linnuõppe ja rõngastuslaager koolinoortele

Veel enne uue kooliaasta algust korraldame hariva ja põneva linnuõppelaagri 14-17 aastastele koolinoortele. Laager toimub 15.-18. augustil 2022 Läänemaal Matsalu rahvuspargis asuvas Puise külas. Laagris tegeleme lindude vaatlemise ja määramisega. Eriti põnevaks osaks saab olema, aga varahommikune lindude rõngastamine. Selleks seame laagrikohas üles loorvõrgud.  
Loe lisaks

Arhiiv